منطثه 11- کلاس آموزشی بهداشت بلوغ

منطقه ۱۱،  3980225003
منطثه 11- کلاس آموزشی بهداشت بلوغ

کلاس آموزشی بهداشت بلوغ به مناسبت هفته سلامت 98در روزسه شنبه  ، مورخ :3/02/98 ، با حضور45نفر از دانش آموزان محله انبار نفت در مدرسه جلوه حق  محله انبار نفت  با همکاری درمانگاه خیریه امام صادق  برگزار گردید. این برنامه با هدف اینکه سلامت و بهداشت فردی و عمومی  یکی از مجموعه ها و اجزاء کیفیت زندگی است ولی معادل و مساوی آن نیست چرا که سلامت و بهداشت  طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت  فقدان هرگونه نقص جسمی، روانی و اجتماعی است حال آنکه کیفیت زندگی احساس رضایت از زندگی است و این زندگی ممکن است با سلامتی همراه باشد یا نباشد پس کیفیت زندگی مفهوم وسیعی دارد که شامل همه ابعاد زندگی می گردد و سلامت مرکز ثقل کیفیت زندگی است. عوامل موتر بر سلامتی شامل خانواده، وضعیت اقتصادی و اجتماعی، وضعیت روحی و روانی، وضعیت سلامت و بیماری میباشد.. گزیده ای از مطالب مطرح شده در این کلاس به شرح زیر می باشد:

اگر مراقب خودتان نباشید،  دچارپیامدهای رعایت نکردن بهداشت که شامل بیماری های عفونی و بیماری های ویروسی و واگیر دار میگردد

در ادامه کلاس  به مشکلات و پیامدهای رعایت نکردن  بهداشت فردی و عمومی رخ می‌دهد، اشاره شد و به اختصار در مورد هرکدام توضیحاتی ارائه گردید. از جمله پیامدهای رعایت نکردن بهداشت  که به آن پرداخته شد: .

  1. ایجاد بیماری های ویروسی و واگیر دار
  2. ایجاد بیماری های عفونی
  3. ایجاد بیماری های پوست و مو